Reviewer

Furiosa: Egy Mad Max történet - Női erővé vált

furiosa_egy_mad_max_tortenet_noi_erove_valt.png

George Miller legjobb döntése volt, hogy 2015-ben új életet leheljen a Mad Max sorozatba A harag útjával. A Tom Hardy és Charlize Theron főszereplésével készült akciófilm története egyszerű: a karakterek utaznak A-ból B-be, majd vissza A-ba.

Azonban ezt rendkívül látványos és izgalmas módon valósították meg, így a kétórás játékidő szinte repülés volt. Miller olyan rendező, aki keményen dolgoztatja a színészeit.

A perzselő napsütésben, a sivatag közepén forgattak (A harag útja Namíbiában és Dél-afrikai Köztársaságban készült), és Tom Hardy valóban az egyik járgány elejére volt kötve a száguldás közben. Ráadásul Miller minimalizálta a CGI használatát is ebben a filmben.

Az ütközések, robbanások és bunyók valódiak voltak, ami nagy fizikai megterhelést jelentett mind a stábban, mind a színészeknek. Ez a kemény munka pedig meghozta gyümölcsét: a 2015-ös akciófilm 380 millió dolláros bevételt hozott és hat Oscar-díjat nyert. Miller ezután nekiállt a Furiosa előzmény-sztori rendezésének, ami már évekkel ezelőtt elkészült alapötletként.

Eredetileg animációs filmet terveztek (The Peach néven), de végül erre nem került sor. Tudjuk már, hogy Miller több Mad Max-filmet is tervez, és az első ezek közül a Furiosára fókuszál.

A történet elején láthatjuk, ahogy egy rablóbanda és Dementus hadúr foglyul ejti a fiatal Furiosát (Alyla Browne) és elé viszi. Bár nem ölik meg, de személyes tragédiákon kell átesnie, majd Dementus saját lányaként neveli tovább. Ahogy a Pusztaságon haladnak, elérkeznek a Várhoz (vagy Citadellához, amit az előző filmben láttunk), ahol már a Halhatatlan Joe uralkodik. A két vezető konfliktusba keveredik, majd Furiosa a Várban marad, míg Dementus Gázváros felett veszi át az uralmat.

Az évek múlnak, a kis Furiosa felnő (Anya Taylor-Joy alakításában), és bár az otthona egyre távolibbnak tűnik, nem adja fel a bosszú szándékát. Elszántan próbál véget vetni Dementus hadúrnak a múltban történtek miatt, de ez nem könnyű feladat. Különösen, mivel Dementus és Halhatatlan Joe között valamiféle békés megállapodás született Gázváros jövőjéről. De a Mad Max világában a béke nem tart sokáig, és Furiosa csak arra vár, hogy szembenézhessen az életét megváltoztató személlyel.

Ha A harag útja arról szólt, hogy a karakterek eljutnak A-ból B-be, majd vissza A-ba, akkor a Furiosa hozzáad egy C-t is (Skúlóvárost), de a történet nem válik sokkal bonyolultabbá. A hangsúly továbbra is az akció dús jeleneteken van, és ebben a filmben nemcsak bővelkedik a Furiosa, hanem egy nagyjából 15 perces üldözéses jelenettel még tovább fokozza az izgalmakat az előző részhez képest. Ez egy olyan rész, amit érdemes moziban átélni. Amikor a War Rig motorja felzúg, az valami lenyűgöző pillanat, én rendesen megborzongtam.

És amikor az akció beindul... srácok, ne vicceljünk, ez az év legjobb akciójeleneteit kínálja. A hadfiúk a kocsik oldalán lógnak, motorosok száguldoznak, egyszer csak valaki kinyit egy siklóernyőt (!), mindezt a sivatagon át, miközben repkednek a lövedékek és potyognak a karakterek.

Az, amit ebben a filmben látunk, egyszerűen lenyűgöző látvány. És még valami! A 2015-ös Mad Max-játék óta vártam, hogy végre eljussunk Gázvárosba a nagyvásznon.

A bejegyzés trackback címe:

https://reviewer.blog.hu/api/trackback/id/tr9118407631

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Friss topikok

Címkék


Elrejtés
süti beállítások módosítása