A Xiaomi itthon főként az olcsó, de jó ár-érték arányú készülékeiről ismert. Az elmúlt két évben azonban a csúcskategóriás Ultra modellek nem voltak hivatalosan elérhetők.
Azonban a független boltok kínálatában jelenleg a Xiaomi 14 Ultra a legdrágább az iPhone 15 Pro és a Samsung Galaxy S24 Ultra mellett, annak ellenére, hogy a Samsung készülékével egy időben jelent meg.
A Xiaomi 14 Ultra egy szokatlanul nagy dobozban érkezett, aminek egyszerű oka van: a telefonhoz nemcsak kábel, hanem töltő és szilikon tok is jár.
Ez korábban standard volt sok mobilnál, ma viszont már ritkaság. Ráadásul a töltő nem is akármilyen, akár 90 wattos töltésre is képes.
Gyakran írjuk a tesztekben, hogy a telefonok felépítése ma már nagyon egy kaptafára megy, de a Xiaomi 14 Ultra ebben is üdítő kivétel - bár nem minden szempontból pozitív.
Az előlap itt is közel 90 százalékát a kijelző foglalja el, amit a Xiaomi által törhetetlennek mondott Shield Glass véd.
Remélhetőleg az üveg a valóságban is bírja a strapát, mivel kb. 1 mm-rel magasabban helyezkedik el a kerethez képest, így eséskor biztosan elsőként ér talajt.
Az oldalsó keret alumíniumból készült, a hátlap pedig üveg vagy bőrhatású műanyag lehet - tehát van választék.
A hozzánk érkezett telefon fekete bőrhatású hátlappal rendelkezik (ez elérhető fehérben is).
A keret nemcsak alumíniumból, hanem titánból is készülhet, de ez a változat itthon nem kapható.
A telefon nagy, bár a hivatalos adatok szerint nem lenne az: a 161,4×75,3 mm-es alapterület ebben a kategóriában teljesen megszokott, a 9,2 mm-es vastagság viszont félrevezető.
Gyakori, hogy a gyártók nem számolják bele a kameraszigetet a telefon vastagságába, de itt a Xiaomi 14 Ultra kameraszigete brutálisan nagy a hátlap közel harmadát elfoglalja és 7 mm-es. Így a telefon majdnem kétszer olyan vastag, mint a hivatalos adat.
A kamerasziget miatt több dizájnprobléma is adódik. Nyilvánvaló, hogy az asztalra letett mobil nem fekszik fel rendesen, de további gond, hogy a telefon fejnehéz, és egy kézzel tartani sem túl kényelmes. Ráadásul a mobil 220 grammjával a nehezebbek közé tartozik.
Pozitívum viszont, hogy készülékháza az IP68-as szabvány szerint por- és vízálló.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.