Reviewer

Samsung Galaxy A54 - A nagy türelempróba (TESZT)

 

Egy jó telefon sosem marad örökké készleten, és személyesen is sajnálom, hogy a kompakt, 6” körüli modellek, mint az A41, lassan eltűnnek.

a_nagy_turelemproba.png

Ez nem túl jó az A54-nek, de annál jobb a vásárlóknak. Tesztelni viszont emiatt nehezebb, mert mindig az aktuális árhoz kell viszonyítani, pedig tudjuk, hogy idővel minden telefon ára csökken. Érdemes ezt is figyelembe venni, hiszen a mobilpiac már nem fejlődik olyan gyorsan, hogy egy tavalyi modell rossz választás legyen.

Ráadásul a szolgáltatók ajánlatai is sokat számítanak – bár a kártyafüggetlen árak néha ijesztően magasak, egy jó előfizetéses vagy flottás akcióval mégis megérheti a vétel.

Az A széria még mindig kettős megítélésű: sokakat zavar, hogy hiányzik a jack csatlakozó, a vezeték nélküli töltés, az adapter, a tok és a kijelzővédő fólia, viszont cserébe kapunk IP67-es vízállóságot, négy évnyi Android-frissítést, öt év biztonsági frissítést, jó garanciát, pontos magyar nyelvű felületet és sztereó hangszórókat.

A Samsung érti, mire van igény: a prémium kinézet és az erős hardver alapvető elvárás, és szerencsére az Exynos 1380 elég erős ahhoz, hogy a rendszer simán fusson, sőt, egy kis 3D játék is beleférjen.

Az 5000 mAh-s akkumulátor sem okoz csalódást, és a 25 wattos gyorstöltővel (amit külön kell megvenni) egy óra alatt teljesen feltölthető.

A kamera is hozza a kötelezőt: az 50 megapixeles fő szenzor optikai stabilizálással éles képeket készít, és a kiegészítő kamerák is használhatók (12 MP ultraszéles, 5 MP makró, 32 MP szelfikamera). A modern kapcsolatokról sem kell lemondani: van 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 és gyors GPS.

A kijelző pedig tényleg kiemelkedő: a 6,4 hüvelykes, 120 Hz-es AMOLED panel tűéles (1080 x 2340), kellően fényes (1000 nit felett), és a színek is gyönyörűek. Mindehhez pontos ujjlenyomat-olvasó, testreszabható színbeállítások és éjjeli mód is társul.

Persze nem tökéletes a készülék. Az egyik probléma a méret: a 158,2 x 76,7 x 8,2 mm-es telefon egykezes használatra már túl nagy, és a 202 grammos súlya sem éppen pehelykönnyű. A műanyag keret és az üveglapok miatt pedig kicsit csúszós is.

A gesztusvezérlés sem annyira kényelmes, mert az előlapi üveg minimális pereme néha zavaró lehet. De a legnagyobb bosszúságot mégis a virtuális közelségérzékelő okozza.

A bejegyzés trackback címe:

https://reviewer.blog.hu/api/trackback/id/tr6918793398

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Friss topikok


Elrejtés
süti beállítások módosítása